Хакерська атака на державні бази даних в Україні стала причиною збоїв у різних реєстрах, в тому числі реєстрації автомобілів. Тому наразі недоступні послуги укладання угод купівлі-продажу вживаних авто. Нових авто це не стосується, їх можна оформити в СЦ МВС.
Щоб купити чи продати авто, на сьогодні існує кілька методів – укладання договорів купівлі-продажу з відстроченою реєстрацією, у нотаріуса чи передача техпаспорта. Про це пише Авто24.
Перший варіант, які цього року освоїли перекупи автомобілів – укладання договорів купівлі-продажу з відстроченою реєстрацією, стверджує Auto-Consulting. Це договір під зобов’язання, що покупець переоформить авто з 2025 року, коли запрацює ця послуга.
Укласти таку угоду продавець і покупець можуть зараз, а офіційно оформити його у сервісному центрі – згодом.
Але тут є багато нюансів, адже без доступу до реєстрів такі угоди несуть багато ризиків. Зокрема, цілком можливо, що на транспорт попереднього власника існує обтяження, заборона відчуження, або потрібна згода дружини-чоловіка. І навіть коли попередній власник впевнений, що таких обтяжень не має, без перевірки за реєстрами цього вам не встановить ніхто, а сам власник може цього і не знати.
Переоформлення у нотаріуса цілком можливе. Причому мова не лише про довіреність, в тому числі генеральна, але й укладення повноцінного договору купівлі-продажу. В цьому випадку нотаріус перевірить авто за базою обтяжень. Однак все одно після відновлення баз даних машину доведеться зареєструвати, отримати номерні знаки та власний техпаспорт.
Найбільш ризикований варіант – купівля “за техпаспортом”. Під час такої угоди продавець лише передає свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу продавцю і ніде не оформляє правові відносини цього факту. Їздити з чужим документом можна цілком законно – жоден поліцейський не затримає водія авто, який їздить з наявним “техпаспортом” іншої людини. Однак продати таке авто можна лише аналогічним чином. Не кажучи вже про те, що юридично авто належить саме тому, хто вписаний документ.
У кожному з описаних методів не виникає юридична передача права власності на автомобіль. Тому краще не ризикувати, та все ж дочекатися відновлення реєстрів і спокійно переоформити автомобіль пізніше.
Раніше Newsauto писало про те, як правильно доглядати за авто в мороз.
Фото: napensii