Раніше в Україну завозили багато “потоплених” зі США, а сьогодні, на жаль, у наших громадян такі самі проблеми. Але техніку можна відновити.
Видання Znaj.ua розповіло, що потрібно робити власникам авто у такому разі.
Умовно рівень підтоплення авто можна поділити на три частини:
— вода до порогів;
— вода на рівні підлоги в салоні;
— вода по нижньому краю скла.
У будь-якому з трьох випадків авто не можна заводити і якщо акумулятор в момент затоплення все ще стояв на авто, його потрібно терміново зняти, щоб уникнути пошкодження блоків автомобіля. Єдиний спосіб перемістити підтоплений автомобіль на СТО – буксирування.
Вода до порогів
Найменш небезпечний рівень підтоплення, адже в нижню частину авто рідко встановлюють негерметичні елементи чи якісь важливі блоки. У той же час, якщо власник бачить відхилення від норми, варто одразу звернутися до сервісу. Найчастіше вода при такому рівні підтоплення авто просто може частково вимити олію з усіх вузлів та агрегатів у нижній частині авто.
Вода над порогами чи всередині
Автомобіль бажано частково розібрати, просушити всі видимі мокрі елементи і лише після цього намагатися пожвавити його.
Частина блоків може повністю вийти з ладу, тому що вони, наприклад, захищені від бризок, а зі стисканням води під час занурення під воду вже впоратися не можуть. Також доведеться знімати обшивку підлоги, щоб її як мінімум просушити чи замінити.
Вода у машині до нижнього краю скла
Найчастіше такий рівень підтоплення вважається критичним. Вся справа в тому, що при зануренні авто під воду вище за рівень скління страждає абсолютна більшість електронних блоків, а вода може потрапити всередину двигуна.
Однією з найсерйозніших неприємностей у цій ситуації є затоплення проводки, яку доведеться міняти у зборі.
Як відновити затоплене авто?
Залежно від рівня пошкоджень затоплене авто може вимагати різного рівня уваги до себе. Так, при вимиванні олії буде достатньо лише комплексно обслужити автомобіль, злити воду з деяких порожнин, а також додати олії, там де її поменшало або воно стало розбавленим.
При більш серйозному підтопленні вище за рівень порогів, власнику слід обов’язково розібрати, просушити і перевірити на працездатність всі електронні блоки авто перед першим запуском.
Також варто звернути особливу увагу на редуктора, диференціали, роздатки та двигун, де масло могло змішатися з водою та втратити свої властивості.
У разі повного затоплення авто буде потрібний повний розбір автомобіля, ретельний та детальний аналіз.
Фото: newsyou.info