Часто виникають ситуації, коли відносно новий автомобіль з невеликим пробігом пропонується за дуже привабливою ціною. Продавець може стверджувати, що машина просто стояла у гаражі і мало користувалася – хоча такі випадки дійсно трапляються, але їхня кількість зазвичай становить не більше 12-15%.
Швидше за все перед вами проблемне авто. І, якщо немає серйозних несправностей, наприклад, якщо не потрібен капітальний ремонт двигуна або трансмісії, то, швидше за все, автомобіль був під водою. Як же визначити, чи авто потоплене? Видання Аvtosota рекомендує прислухатись до наступних порад.
Ознаки потопленого авто
Якщо у вас є підозри щодо статусу автомобіля, ось декілька ознак, на які варто звернути увагу:
- Перевірка кузова: Обов’язково огляньте внутрішню частину кузова на наявність іржі. Особливу увагу слід приділити нішам, де вода зазвичай нагромаджується.
- Запах: Сильний, неприємний запах зламаної тканини вказує на наявність вологості в автомобілі, яку складно позбавити.
- Електрика: Запустіть автомобіль та переконайтесь, що всі системи працюють належним чином. Окислені контакти можуть призвести до несправностей.
- Фари: Подивіться на фари – їх заміна може бути спробою приховати наслідки затоплення.
- Робота трансмісії та двигуна: Волога може пошкодити підшипники двигуна та інші вузли, які вимагають обслуговування.
- Технічні рідини і фільтри: Перевірте рівень олії в двигуні, гідравлічні рідини, рідину ГУР та інші рідини. Якщо вони виглядають як нові, це може бути підозрілим.
Краще всього, якщо у вас виникли підозри, привезіть автомобіль до сервісного центру або запросіть автоексперта. Тільки професіонали зможуть точно сказати, чи автомобіль був потоплений.
Враховуючи їхні висновки, ви вже зможете визначити, чи варто придбати це авто. Намагаючись придбати автомобіль, робіть це з розумінням, оскільки купівля “утопленого” автомобіля може призвести до серйозних проблем і витрат.
Читайте також на Newsauto – cкрутити пробіг вже не вийде.
Фото: avtoad