Викрадення авто – малоймовірна, але водночас – цілком можлива ситуація. Водій завжди має бути на 100% готовим до найрізноманітніших сценаріїв, – повідомляє «Патруль».
Якщо ви не знайшли своє авто на мiсцi, де його залишили, одразу необхідно телефонувати у полiцiю. Перш за все, запитайте, чи не лiчиться ваша автiвка у списку евакуйованих – можливо ви залишили її у неналежному мiсцi. Якщо диспетчер не знайшов номеру авто у базi, дійте наступним чином.
- Розкажiть диспетчеру, де саме ви залишили авто, його номер, колiр та особливi вiдмiтки, кiлькiсть бензину в баку на момент викрадення – усе це допоможе скласти повну картину та негайно розпочати пошук. Далi вас попросять залишатися на мiсцi та чекати на полiцiю.
- Пiд час очiкування не марнуйте часу та пошукайте, де могла би розташовуватись камера зовнiшнього спостереження. Зазвичай, вони наявнi в кафе, ресторанах, банках, бутиках тощо. Запитайте в охоронцiв чи iншого персоналу, чи не охоплює їх камера потрiбної вам територiї. Якщо так – повiдомте про це полiцейських, вони зможуть отримати вiдеозапис.
- Поговорiть з персоналом прилеглих закладiв – можливо хтось бачив акт крадiжки. Пам’ятайте: чим бiльше iнформацiї ви зберете, тим бiльша ймовiрнiсть повернути автомобiль.
- Якщо машина обладнана системою супутникової сигналiзацiї, зв’яжiться з диспетчером i повiдомте про викрадення авто.
- Якщо ваш автомобiль застрахований (а iнакше й бути не може), зателефонуйте в страхову компанiю i також заявiть про викрадення машини. Оператор повинен роз’яснити, як вам дiяти далi i якi збирати документи, щоб отримати страховку у разi, якщо автомобiль не знайдеться. Не залишайте страховi документи в бардачку автомобiля – це ускладнить процес отримання компенсацiї.
- Коли приїде полiцiя, детально опишiть ситуацiю та розкажiть все, що вдалось з’ясувати.
- Пiсля первинних оперативно-слiдчих заходiв вас, швидше за все, направлять до найближчого вiддiлення полiцiї для складання офiцiйної заяви. З’ясуйте, хто займеться розслiдуванням цiєї справи та вiзьмiть у спiвробiтника полiцiї контрольний талон. Офiцiйна заява послужить свого роду гарантiєю того, що страхова компанiя не вiдмовить у виплатi страхового вiдшкодування.
- У заявi вас попросять вказати контактнi данi (прiзвище, iм’я, по батьковi, адреса), реєстрацiйний номер, марку i колiр викраденої машини. Також у заявi будуть наступнi питання:
– коли, де i в кого ви купили машину;
– хто, крiм вас, мав право керування машиною, тобто чи була оформлена довiренiсть на iншу людину; у кого знаходилися дублiкати ключiв;
– пробiг автомобiля i кiлькiсть палива в баку на момент зникнення;
– чи втрачали ви коли-небудь документи на машину;
– яка сигналiзацiя встановлена;
– мiтки (якщо такi є) на основних деталях i агрегатах: де i коли вони наносилися.
Також до особливих прикмет вiдносяться марка i модель автомагнiтоли (колонок, пiдсилювачiв i т. д.), аерографiя, подряпини та iншi пошкодження кузова, його ремонт (фарбування, видалення вм’ятин i т. П.). Крiм того, важливо згадати, якi речi або предмети знаходилися в салонi та багажнику.
- Потiм з довiдкою про факт звернення в полiцiю та ключами вiд автiвки вирушайте в страхову компанiю для складання заяви. Необхiдно зробити це якнайшвидше. Якщо полiцiя не знайде ваш автомобiль протягом кiлькох мiсяцiв та закриє справу, вам буде вiдшкодовано компенсацiю, згiдно вашого страхового полiсу.
Фото: AvtoTachki