Фахівці назвали головні причини пожеж в автомобілях

Найчастіше пожежі в автомобілях відбуваються через коротке замикання електропроводки. Про це розповіла керівниця пресслужби ДСНС у Чернівецькій області Мирослава Іванчук.

За її словами, лише у Чернівецькій області за перші п’ять місяців 2025 року сталося 25 пожеж в автомобілях. На щастя, під час цих подій постраждалих не було.

Так, у Чернівцях спалахнув автомобіль Fiat Siena у той час, як власник хотів його завести. Займання сталося у моторному відсіку. Причини займання з’ясовують.

Основні причини пожеж в автомобілях

Головною причиною займання автомобілів, за даними ДСНС, є коротке замикання електропроводки. Але також часто пожежі в автомобілях відбуваються через перегрівання двигуна або вихлопну систему, через витік палива, самозаймання моторної оливи або інших технічних рідин. Автомобіль може спалахнути, якщо курити в салоні або біля нього, якщо несправні газові балони або акумулятори.

Крім того, зареєстровані випадки займання машин через те, що неправильно використовувався підігрів керма чи сидінь. Ризик пожежі збільшується в тому випадку, якщо залишити в салоні ту чи іншу легкозаймисту рідину.

Як діяти, якщо спалахнув автомобіль

Якщо автомобіль загорівся під час руху, то потрібно негайно зупинитися, вимкнути двигун і вийняти ключі. Якщо в салоні автомобіля є пасажири, то їх потрібно попередити про небезпеку. Потім потрібно вийти із машини та відійти від неї на безпечну відстань. На яку саме відстань? Рятувальники кажуть, що до автомобіля має бути щонайменше 10 метрів.

Після того, як ви відійшли на безпечну відстань, потрібно зателефонувати до ДСНС за номером 101 та повідомити про подію. Обов’язково вкажіть точне місце події і чи є постраждалі.

Не потрібно різко відкривати капот. Справа в тому, що кисень може призвести до спалаху.

На ранньому етапі пожежу можна спробувати загасити самостійно за допомогою вогнегасника. Використовуйте порошковий або вуглекислотний вогнегасник. Не лийте воду на електропроводку чи паливо. Якщо автомобіль спалахнув під час заправки, негайно припиніть цей процес, відійдіть на безпечну відстань і викличте ДСНС.

Також рятувальники рекомендують регулярно перевіряти стан машини. Особливо електропроводку, паливну систему та газобалонне обладнання.

Раніше Newsauto писало про те, які найпоширеніші помилки при купівлі вживаного авто.

Фото: today

Допоможіть нам стати кращими

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації